Tak, jak wspomniałam w tytule, wszystko co może Cię wesprzeć w biznesie i życiu  bądź zniszczyć to, co już osiągnęłaś swój początek ma w Twojej głowie.

W sposobie myślenia i postrzeganiu otaczającego Cię świata. Jeśli  Twoja głowa nie jest odpowiednio do działania przygotowana, może Cię zniszczyć. Wtedy  wszystkie działania,  które wykonujesz obracają się w klęskę. Będziesz wiecznie czuła, że “ktoś” podkłada Ci kłody, sabotuje Twój sukces. A tą osobą będziesz TY SAMA. Mimo wiedzy planu, strategii oraz korzystania z porad mentora nie będziesz działać. Odpowiednie nastawienie “poukładanie się w głowie” może Cię szybko doprowadzić do rzeczy, których pragniesz i chcesz osiągnąć.

Głowa, to wbrew pozorom proste urządzenie. Robi to, co jej mówisz, żeby robiła.

Jeśli powiesz jej, że wszystko się uda, to uwierzy, że tak będzie i się uda. Jeśli powiesz, że to bez sensu i nie dasz rady, to faktycznie będzie bez sensu i nie dasz rady. Znasz pewnie powiedzenie o samospełniającej się przepowiedni? Powiedziałaś, że coś się wydarzy na głos i się spełniło. Czyli “wywołaś wilka z lasu”  A to właśnie jest to, o czym mówię dzisiaj. Powiedziałaś głowie, co ma się stać i tak kierowała Twoim działaniem, że do tego doprowadziła…Kierowała wszystkimi twoimi działaniami na poziomie podświadomości, automatycznie, aby doprowadzić Cię właśnie do tego, czego sobie według niej życzyłaś…

Właśnie tutaj czyha na na Ciebie największe zagrożenie. Liczne utarte powiedzenia, przysłowia  i poglądy przekazywane z pokolenia na pokolenie stają się jedyną i słuszną prawdą, z którą przyjdzie Ci walczyć od teraz.

Wiesz przecież, że kłamstwo powtarzane tysiąc razy stanie się prawdą. Dlatego, jeśli długo karmiłaś głowę mitami i “prawdami”, które nimi nie są, tylko poglądami mamy, siostry, babci, czyli “ich prawdami”, to musisz zacząć proces oczyszczania głowy. Porządków wielką miotłą, która wymiecie najpierw stare i nieużyteczne treści, a włoży w nią nowe. Te, które będą pozwalały Ci wzrastać, wspierały Cię w działaniach oraz pozwalały przetrwać największe kryzysy.

Bo akurat powiedzenie” jeśli się nie poukładasz w głowie, cały świat zewnętrzny będzie bałaganem” jest najprawdziwszą prawdą. Jeśli zaczniesz świadomie kształtować swoje myśli i przekonania, wtedy to już nie ma na Ciebie mocnych!

Temu procesowi trzeba się poddać świadomie i dobrowolnie. Nie jest to krótka droga. Nie jest usłana samą pozytywną energią i różami. Jak napisałam  w poprzednim zdaniu to PROCES. Uczenie się nowego sposobu myślenia i postrzegania świata. Nadawanie rzeczom i myślom takiego znaczenia, jakie chcemy. Tyle czasu przyswajałaś i uczyłaś ją rzeczy bezużytecznych, to teraz musisz poświęcić czas i uczyć ją wartościowych i wspierających Cię oraz Twoje działania.

Poświęć czas na wyrabianie nawyku nowego myślenia. Aby coś weszło nam w nawyk, musi stać się rutyną, jak mycie zębów i poranny prysznic. Wtedy wszystko będzie do Ciebie przychodzić z lekkością i łatwością.

Bo sama będziesz wybierać właściwe dla Ciebie i Twojego biznesu działania. Dlaczego Ci o tym wszystkim piszę? Bo ja sama i wiele ekspertek, które znasz i od których się uczysz, są w tym procesie. Ich sukces nie jest dziełem przypadku. I sukces znanych osób z telewizji też nie. Stale się uczą ze swoimi mentorami przeprogramowywania głowy na właściwe tory myślenia. I ja się stale tego uczę. Każdy poziom w biznesie wymaga nowego myślenia i szukania nowych rozwiązań. Fajnie, jak głowa potrafi już nawykowo, wybierać te, które powinna wybrać. Wtedy to już nie ma na nas mocnych.

Wzrastanie i dojrzewanie w głowie, to proces na całe życie. Nie podejmujesz go na chwilę z nadzieją na szybki rezultat. to nie fast food, czy tabletka na ból głowy który przynosi więcej szkody niż pożytku. Bo tak działają rozwiązania doraźne. Jeśli chcemy długofalowych rozwiązań, musimy nastawić się szukanie przyczyn braku sukcesu i rozprawiać się z nimi po kolei. Krok po kroku. Nie ma tutaj drogi na skróty.

Od razu uprzedzam. Nie zrobisz tego sama. Po przeczytaniu tego postu nie staną się magiczne rzeczy.

Najlepiej udać się do osoby, która zrobi przegląd Twoich sabotażystów, ograniczających myśli oraz przekonań i powie Ci, co teraz powinnaś robić. Zada ćwiczenia, które musisz sumiennie wykonywać dzień po dniu oraz podsunie wskazówki, które tą pracę Ci ułatwią.

Jak będzie trzeba podniesie i doda sił do dalszego działania. Ja osobiście polecam, bo sama korzystam z programów wspierających Ani Witowskiej z Kobiecy Punkt Widzenia. Jestem przekonana, że właśnie praca z Anią nad przekonaniami pomogła mi zacząć myśleć świadomie o finansach oraz możliwościach, które mam. Dzięki niej, żadna pandemia, której teraz doświadczamy zbiorowo nie jest mi straszna. To największe wyzwanie, z jakim przyszło mi i większości ludzi na tej planecie się zmierzyć. I Jeśli jestem na to gotowa i spokojna, to znak, że Ania wie co robi i jest w tym mistrzynią.

Teraz masz wybór. Czy wędką, którą Ci właśnie podaje wykorzystasz do złowienia ryby Twoich marzeń, czy płotki, którą zaraz wrzucasz z powrotem do wody, bo raczej nią się nie najesz…