Platforma Wiedzy SKB – co Cię nie zabije to Cię wzmocni.

No dobra…

Obiecałam, że w kolejnym poście napiszę o Platformie Wiedzy SKB i dlaczego to już trzecie podejście do niej, bo poprzednie dwa skończyły się porażką..

Zacznę od początku. Platforma była zawsze pomysłem wielkiego kalibru. To nie mały kurs, pdf i inny produkt online, ale wielkie, jak słoń miejsce, gdzie będzie masa wiedzy na temat prowadzenia własnego biznesu. Online, bo z Moniką miałyśmy marzenie, że stworzymy miejsce w sieci, do którego mogą dotrzeć kobiety z każdego zakątka Polski, aby uczyć się, poznawać inne przedsiębiorcze kobiety, poznawać ekspertów, którzy mogą im pomóc oraz motywować się do działania.

Przecież ciągle Wam powtarzam, że nie ma kiepskiego pomysłu, tylko jest kiepska realizacja, ale widocznie sama o tym zapomniałam! Że brak wizji, jak ma wyglądać za kilka lat, misji, jaką chcę, aby spełniała oraz pełnego zaangażowania w jej realizację, nie przyniesie oczekiwanych efektów. I tak się stało niestety..

Teraz z Moniką już wiemy, że duży i innowacyjny na rynku pomysł jak Platforma Wiedzy SKB, wymaga cierpliwości i czasu oraz wiedzy, jak z nim dotrzeć do odbiorców.

Wiedzy jak prowadzić nasz projekt Platforma Wiedzy SKB w tamtym czasie bardzo nam brakowało.

I w tych momentach, w których próbowaliśmy ją „reanimować” też. Nie miałyśmy 3 lata temu za wiele pojęcia o biznesie online. Jak to działa, co to są ścieżki klienta, jak robić kampanię promocyjną, jak utrzymać kontakt z klientem, którego osobiście nie znamy itp. Miałyśmy tylko masę wiedzy do przekazania, kontakty do wspaniałych ekspertek, które się podzieliły z nami swoją wiedzą i dały materiał do wykorzystania na platformie oraz ogromne chęci i motywację, aby to zrobić!

Ale w biznesie, który chcesz prowadzić online to za mało….

Na Platformie Wiedzy SKB powstało mnóstwo lekcji, film reklamowy nagrany profesjonalnie, strony sprzedażowe itp. Ale brak wiedzy i liczenie, że jakoś to będzie właśnie tak się kończy. I piszę to również ku przestrodze! Jak biznes się zaczyna od tworzenia, a nie zdobywania wiedzy, jak go prowadzić, to w każdym przypadku tak się właśnie skończy! Smród i zaraza gwarantowane.

My z Moniką mamy anielską cierpliwość do naszych pomysłów na szczęście. Dlatego dalej, mimo trudności i niepowodzeń, drążymy temat. Ale bogatsze o doświadczenie i wiedzę, jak dotrzeć do odbiorców. Choć zdajemy sobie sprawę, że to dopiero początek. Że teraz trzeba będzie wytrwale i do znudzenia podążać w jednym kierunku. Ciągle mówić o platformie i szukać osób oraz miejsc, które pomogą nam ten komunikat nieść do coraz szerszego grona odbiorców!

Bo od tego też zależy właśnie sukces naszego i Twojego pomysłu. Obranie celu i stałe poszukiwanie dróg i możliwości, aby zobaczyć efekt działań. Własny biznes, choć w mediach często tak się jawi, nie jest fastfoodem, gdzie tu i teraz możesz sobie kupić sukces. Nie wiesz, co cię czeka jutro, za tydzień, za rok. Czasem odniesiesz sukces, więcej będzie porażek. Bo nie ma drogi na skróty. Na pocieszenie dodam, że każda porażka jest ważną i bezpłatną lekcją biznesu. O ile wyciągniesz z niej wnioski. I będziesz działać dalej, mądrzejsza o to doświadczenie. Ja z Moniką wyciągnęłam. Mnóstwo wniosków, bo porażek, na tej drodze nie brakowało. Ale niestrudzenie próbujemy kolejny raz. Bo mówią, że do trzech razy sztuka, a my mocno wierzymy w mądrości poprzednich pokoleń…

Już mogę Wam napisać, że Platforma Wiedzy SKB powstaje w błyskawicznym tempie i lada chwila będę Was wraz z Moniką na nią zapraszać. Błyskawicznie, bo już była gotowa przecież. Teraz przechodzi małe korekty i odświeżania.To co już nieaktualne wyrzucone i zastąpione tym, co jest potrzebne.

Wierzymy, że do 3 razy sztuka i tym razem wytrwamy. Będziemy realizować ten cel, aż do skutku! Bo ma służyć kobiecym biznesom i pomagać im przetrwać pierwsze trudy, a potem wznosić ich biznesy na wyższy poziom! Życzenia powodzenia mile są widziane.