Sukces w biznesie według Kingi Nowak

Cykl inspirujących wywiadów z przedsiębiorczymi  kobietami.

 

Skąd  wzięłaś pomysł na Twój Biznes i czym się zajmujesz?

Jestem absolwentką Nauk Społecznych o specjalizacji Resocjalizacji i Profilaktyki Społecznej UG w Gdańsku. Jestem terapeutką holistycznej, świadomej pracy z ciałem, oligofrenopedagogiem oraz instruktorem jogi sensorycznej dla dzieci i młodzieży.

Od wielu lat zgłębiam tajniki wiedzy . Dzięki wieloletniej pracy nad sobą na różnych warsztatach i kursach rozwoju osobistego poznaję efektywne narzędzia , które pomagają świadomie przebudzić się i przejść transformację od wewnątrz.

Jednym z nich jest świadoma praca z ciałem człowieka poprzez masaże lecznicze oraz tradycyjne holistyczne, wywodzące się z dalekiego wschodu.

Nasze ciało ,umysł i dusza stanowią jedność. Ciało jest skarbnicą doświadczeń, przekonań i emocji. Mój masaż to dotyk, który pozwoli uwolnić ciało i otworzyć na czucie do Przestrzeni Serca. Ważny jest dla mnie człowiek i jego historia, jest to istotny punkt mojej pracy.

Z miłości do ludzi i pasji powstała pracownia terapii dotykiem i dźwiękiem  Pracownia Lotos w której  odnajdziesz miejsce dla siebie. Pomimo różnych zawirowań życiowych, traum, czy też doświadczeń. zawsze przychodzi dobre światło. Pomagam ludziom, daję drogowskaz, by mogli znaleźć właściwe drzwi.

 

 

Czy pomysł ten zrodził się z Twojej pasji, czy był inny powód, który skłonił Cię do podjęcia tej decyzji? Jeśli tak, to jaki?

Z miłości do ludzi i pasji powstała pracownia terapii dotykiem i dźwiękiem  Pracownia Lotos w której  odnajdziesz miejsce dla siebie. Pomimo różnych zawirowań życiowych, traum, czy też doświadczeń. zawsze przychodzi dobre światło. Pomagam ludziom, daję drogowskaz, by mogli znaleźć właściwe drzwi.

 

 

Ile czasu minęło, zanim Twój biznes zaczął przynosić namacalne dochody?

Pracownia powstała w czerwcu i działa od lipca. Na rynku trójmiejskim jest nisza na taki biznes , którym się zajmuję. W dzisiejszych czasach ludzie zabiegani, zestresowani , często nie radzący sobie ze swoimi emocjami szukają pomocy. Przynosi namacalne dochody od początku.

 

 

Pamiętasz swój pierwszy sukces?

Tak, sięgając pamięcią w czasy dzieciństwa. Na pozór błaha sytuacja, by się zdawać mogło, ale dla dziewczynki niebywała umiejętność, wspinania się na wysoką czereśnię, by móc zerwać owoce z jej czubka . A jak wiadomo, im wyżej, tym gałązki cieńsze i giętkie. Opanowałam to do perfekcji i niczym wiewiórka przemieszczałam się wśród gałęzi. Z perspektywy już dojrzałej kobiety, mam świadomość, że nie ma rzeczy nieosiągalnych. Jedyne co może nam przeszkodzić  w osiągnięciu swoich marzeń to negatywne myśli w naszej głowie. Ważne jest więc, umieć sobie wyobrazić, że dam radę i to jest na wyciągnięcie ręki.  I to się dzieje.

 

 

Własny Biznes, często jawi się, jako pasmo niekończących sukcesów. A ja chciałabym spytać o porażki… Czy był taki moment, w których chciałaś wszystko rzucić?

W moim życiu nie ma takiego słowa jak porażki. Są lekcje życia. To, co się wydarza w nim,  to konsekwencje zachowań z naszej przeszłości i programów jakie otrzymaliśmy w niej. One mają ogromny wpływ na to, co się zadzieje, pod warunkiem, że będziemy się z nimi godzić. Jeśli nasz system myślenia podąży za negatywnym myśleniem to one się pojawią.

 

 

Co sprawiło, że nie zrezygnowałaś, tylko poszłaś dalej?

Jest to moja droga życia i rozwijam się cały czas i mam zamiar podążać nią dalej.

 

 

Co byś zmieniła, czego nie zrobiła, gdybyś mogła cofnąć czas?

Dotychczas wszystko co i kto  pojawił się na mojej drodze życia , doprowadziło mnie to tego punktu w którym jestem. Przeszłość jest iluzją, żyję teraźniejszością i cieszę się tym co wszechświat mi daje. Jestem wdzięczna za wszystkie doświadczenia.

 

 

Jakie czynniki według Ciebie, warunkują sukces w biznesie? Masz swoje sprawdzone metody, którymi się możesz podzielić?

Sukces w biznesie jest osiągalny tylko wtedy, kiedy jest się autentycznym w tym co się tworzy. Pasja, miłość to są podstawowe elementy. Biznes to relacje, aby je mieć najważniejsze jest Być Sobą ☺

 

 

Jakie masz plany na najbliższy rok? W którym kierunku pójdzie Twoja firma?

Od września podejmuję kursy z Ayurwedy leczniczej i kuchni ayurwedyjskiej, by móc klientom zainteresowanym przekazywać istotna wiedzę w kwestiach ich zdrowia wewnętrznego. Jestem Practitioner Training Lomi Lomi Nui , zgodny z programem ALOHA   INTERNATIONAL na Hawajach i od listopada będę również nauczycielem Lomi. Chcę tworzyć warsztaty dla ludzi, od września uruchamiam również warsztaty dla dzieci z dźwiękoterapii i bajkoterapii oraz jogi sensorycznej.

 

 

Czego możemy Ci życzyć? Masz jeszcze jakieś  marzenia, które chcesz zrealizować?

Mam marzenie, aby mój biznes generował wysokie dochody na tyle, abym kupiła działkę na Kaszubach i mogła wybudować piękny góralski dom z bali oraz oczywiście podróże z synami by móc im pokazać piękne zakątki naszej ziemi. W tym roku założenie jest wyjazd na Bali…Niech się dzieje najpiękniej!

 

 


Naszym gościem była Kinga Nowak właścicielka Pracowni Lotos w Gdańsku.
www.pracownialotos.pl
Fan Pag na FB