Dlaczego warto zainwestować w swój rozwój.


Dzisiejszy post jest kolejnym wpisem z cyklu „Ekspert radzi”. Będziemy w nim poruszać różne aspekty życia i prowadzenia biznesu. Autorami są kobiety prowadzące swoje działalności, ekspertki w tym co robią. Jeżeli masz ochotę poznać je bliżej zapraszam TUTAJ.


 

Inwestycja w mój rozwój, to inwestycja w moje JA!

Mamy w życiu dwa wyjścia! Zostać tym kim jesteśmy, nawet, jeżeli nam to nie odpowiada, albo przyjrzeć się sobie i zostać tym kim chcemy być.

Życie składa się z wyborów i decyzji.

To one spowodowały, że jesteśmy tam gdzie jesteśmy, robimy to co robimy, żyjemy z osobą, z którą żyjemy.

Czasami trudno jest samemu uświadomić sobie, jakimi możliwościami i zasobami dysponujemy, co nas blokuje i nie pozwala być tym, kim chcielibyśmy być. A czasami wiemy dokładnie co jest przeszkodą, natomiast nie wiemy jak sobie z nią poradzić, od czego zacząć.

 

Dlatego warto zainwestować w osoby, które będą wsparciem na drodze do zmiany.

Osoby, które swoją wiedzą i doświadczeniem pomogą nam, zobaczyć to czego sami nie zauważamy: nasz potencjał, mocne strony, naszą siłę.

Przez większość swojego życia czułam, że czegoś mi brakuje. Brak pewności siebie, wiary w swoje możliwości, brak umiejętności wyrażania swoich potrzeb i stawiania granic, ograniczające przekonania, które mówiły mi, że inni są lepsi, mądrzejsi, odważniejsi. Gdyby nie zainteresowanie rozwojem osobistym, psychologią i studia podyplomowe z psychologii coachingu biznesowego, nadal byłabym tym, kim taka naprawdę nie jestem.

Teraz już wiem, że jestem silna, odważna, przedsiębiorcza, empatyczna, komunikatywna, elastyczna i otwarta na ludzi, zmiany i wyzwania. Wierzę w siebie i swoje możliwości, wychodzę ze strefy komfortu krok po kroku, bo wiem, że trzeba i jest to możliwe. Wiem jakie mam naturalne talenty, jak budować na ich podstawie mocne strony, obecnie wypisanie listy swoich zalet nie jest dla mnie problemem.

Czy sama bym do tego doszła, czy dokonałabym w tak krótkim czasie, tak ogromnej metamorfozy? Myślę, że nie!

Zainwestowałam w swój rozwój, w swoją zmianę, moje nowe JA.

To była jedna z lepszych inwestycji w swoim życiu.

Cały czas inwestuję. Inaczej patrzę na wydatki, teraz ważniejsze od dóbr materialnych, są szkolenia, warsztaty, różnego rodzaju wydarzenia, podczas których nawiązuję nowe relacje i uczę się od innych biznesu. Wiem, że jeżeli teraz zainwestuję w siebie, rozwój firmy, to za jakiś czas, będę czerpała z tego pełną garścią. I taki jest mój cel.

Zainwestuj w siebie i swoją przyszłość, bo ona nadejdzie, na to nie masz wpływu.

Możesz natomiast zdecydować jak chcesz, żeby ona wyglądała i robić wszystko co w Twojej mocy, aby tak było.

 

Życzę dobrych inwestycji.

 


Katarzyna Żuchowicz – Jabłońska. Jestem trenerem i coachem w sferze life&business.  W życiu kieruję się zasadą „decyduj o swoim życiu, zanim życie zdecyduje za ciebie, tylko czy to będzie właściwa decyzja ?”.

Pomagam realizować marzenia, zamieniać je na cele i tworzyć plan działania. Inspiruję, motywuję i wspieram w pokonywaniu pojawiających się przeszkód. Wspieram firmy w dostrzeżeniu nowych możliwości i szans. Pomagam sformułować plan strategiczny poprzez zwiększenie świadomości tego, gdzie biznes znajduje się obecnie i co zrobić, żeby przejść do miejsca, w którym ma się znaleźć.

Jeżeli masz pytania zapraszam: kontakt@togethercoaching.pl www.togethercoaching.pl