Jesteś doradcą podatkowym, od 24 lat prowadzisz własne biuro rachunkowe. Skąd  wzięłaś pomysł na Twój Biznes ? Czy pomysł ten zrodził się z Twojej pasji, czy był inny powód, który skłonił Cię do podjęcia tej decyzji?

Jestem z wykształcenia ekonomistą. Ukończyłam wydział zarządzania na Uniwersytecie Gdańskim, później podyplomowo rachunkowość i finanse. Odbyłam szereg szkoleń specjalistycznych, uzyskałam kwalifikacje do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wpis na listę doradców podatkowych i to wszystko w sposób naturalny doprowadziło mnie do miejsca, w którym jestem.

Moim ulubionym przedmiotem w szkole była matematyka. Uwielbiam liczby. Sentyment do przedmiotu plus naturalne zdolności (syntetyczny umysł : precyzja, logika, umiejętność planowania i przewidywania ,dokładność, skrupulatność) oraz zdobyte wykształcenie nie mogły doprowadzić mnie nigdzie indziej.

 

Pamiętasz swój pierwszy sukces?

Nauka czytania i pisania. Moja babcia postanowiła nauczyć mnie tej sztuki gdy skończyłam cztery lata . Z powodzeniem. Byłam niezwykle dumna literując pierwsze wyrazy. Do dziś pamiętam stary, piękny elementarz z pisanymi literami.

 

Własny Biznes, często jawi się, jako pasmo niekończących sukcesów. A ja chciałabym spytać o porażki… Czy był taki moment, w których chciałaś wszystko rzucić?

Nie, nigdy. Lubię to co robię i daje mi to poczucie bycia panią własnego życia. Pasję do biznesu rozumiem jako zabieganie o niego w każdej chwili, nawet jeśli zdarzy się słabsza. Nie używam słowa “porażka”.  Nie lubię go. Kojarzy mi się z brakiem mocy, brakiem sprawczości, z byciem dziełem przypadku. W dniu, w którym założyłam własną działalność podjęłam ważną decyzję. Ta decyzja to odpowiedzialność za biznes, zaangażowanie i siła do działania. Oczywiście zdarza się, że miewam gorsze dni. Zwłaszcza na przełomie roku, kiedy rozliczamy okresy bieżące i jednocześnie dokonujemy zamknięć rocznych. Wówczas mam mniej czasu na życie prywatne, dokucza mi brak snu, jestem przemęczona. Jednocześnie doskonale wiem, że taki jest charakter mojej pracy. Wybrałam tą drogę i akceptuję konsekwencje. Zdarza się, że realizowany przeze mnie projekt nie przynosi oczekiwanego rezultatu. Wówczas analizuję krok po kroku działania które wykonałam i planuję, co następnym razem zrobię inaczej. Lekcja i wnioski. Kolejnym razem efekt zawsze jest lepszy.

 

Co byś zmieniła, czego nie zrobiła, gdybyś mogła cofnąć czas?

Niczego bym nie zmieniała. Każda decyzja ,którą podjęłam na moment w którym to się działo była najlepszą decyzją jaką mogłam podjąć wykorzystując w pełni  posiadaną wówczas wiedzę, środki i możliwości. Nic nie dzieje się bez przyczyny. Tak miało być. Gdybym coś zmieniła, pozbawiłabym się części życiowego doświadczenia, części siebie i nie byłabym tą osobą, którą jestem. A taką jaka jestem całkowicie się akceptuję i lubię.

 

Jakie czynniki według Ciebie, warunkują sukces w biznesie? Masz swoje sprawdzone metody, którymi się możesz podzielić?

Nie znam uniwersalnej recepty na sukces i wątpię, aby taka istniała.

Moja działalność opiera się na kontakcie z drugim człowiekiem, który przychodząc do mnie oczekuje pomocy i rozwiązania swoich problemów. Skupiam się na jego planach i potrzebach. Nie każdy ma takie same. Cierpliwie słucham, wspieram nie tylko w sprawach księgowo-podatkowych. Dzielę się własnym doświadczeniem w zakresie prowadzenia biznesu, prowadzę sesje coachingowe i mentoring. Moi klienci (oraz pracownicy)  mówią, że mam niekonwencjonalne podejście do pracy, bo dbam o firmy, które rozliczam jak   o swoje własne, chcę znać ludzi z którymi pracuję i ważna dla mnie jest jakość, nie ilość. Stuprocentowo gwarantowany klucz do sukcesu, to zadowolony klient.

Druga równie ważna sprawa w mojej firmie to zespół. Absolutny priorytet. Ja swój budowałam 20 lat. Ludzie, którzy dobrze się czują w miejscu pracy, mają poczucie współtworzenia i odpowiedzialności. Na których możesz liczyć. Osoby, które poza kompetencjami zawodowymi są z natury pogodnymi, przyjaznymi ludźmi lubiącymi kontakt z drugim człowiekiem. Osoby, którym możesz zaufać i wiesz, że gdy wyjedziesz na urlop doskonale zajmą się Twoją firmą. Ty dbasz o nich, a oni o Ciebie. Ja mam ogromne szczęście w tym obszarze. Urodziłam się pod szczęśliwą gwiazdą.

Plus najoczywistsza oczywistość – musisz lubić, to co robisz. Jeśli tego brak, będziesz się męczyć. A własny biznes ma dawać radość, inaczej nigdy się nie rozwinie.

 

Jakie masz plany na najbliższy rok?

Przyszły rok to wyzwanie, bo wybieram się na kolejne studia podyplomowe. Połączenie moich dzisiejszych kompetencji z nową wiedzą da solidne podstawy do zaoferowania moim klientom dodatkowych wartości. Czekam na rozpoczęcie roku akademickiego z ogromną niecierpliwością.

 

Czego możemy Ci życzyć? Masz jeszcze jakieś  marzenia, które chcesz zrealizować?

Mam! W kwestiach  biznesowych moim dążeniem i celem jest niezmiennie : cudowny zespół ludzi wokół, trwały, ustawiczny rozwój, nowe projekty i zawsze stabilnie rosnący dochód.

Prywatnie : zwiedzanie świata i miliony uśmiechów każdego dnia.

 


Katarzyna Wróblewska
Kancelaria Doradcy Podatkowego

Zapraszam Cię do mojego biura rachunkowego w Gdańsku. Nasze biuro pomaga klientom od roku 1994. W czym konkretnie pomagamy?W tym, co dla większości jawi się jako trudne, usypiające, nudne, a czasami nawet groźne. Znasz kogoś, kto lubi księgowość i podatki? My lubimy!
Nasi klienci nie muszą, bo otaczamy ich opieką i wyjaśnieniami. Wyspecjalizowaliśmy się we wspieraniu małych oraz średnich firm i towarzyszeniu im w rozwoju. Stawiasz pierwsze kroki w biznesie? Spotkasz się u nas ze zrozumieniem. Wiemy, że na początku drogi przedsiębiorcy czujesz zagubienie.
Pomożemy Ci w wyborze najlepszej dla Ciebie formy prawnej działalności, doradzimy najkorzystniejszy sposób opodatkowania, pomożemy w rejestracji, przeprowadzimy przez procedury.
Dowiesz się krok po kroku jak dokumentować operacje gospodarcze i jak optymalizować koszty. Rozpoczynając współpracę z nami jednocześnie kończysz z rodzącą się w Tobie złością w reakcji na papierki. Jesteśmy dostępni i elastyczni. Jeżeli cenisz sobie kontakt osobisty – zapraszamy do biura. Przy kawie spokojnie wszystko omówimy. Możesz zadawać wszelkie pytania – odpowiemy, pokierujemy.
Jeżeli preferujesz współpracę zdalną – możesz liczyć na stały kontakt on-line. Będzie się z Tobą kontaktować dedykowana specjalnie Tobie osoba, znającą Twoją firmę i Twoje potrzeby. Będzie Cię wspierać i konsultować za każdym razem, gdy będzie Ci to potrzebne. Pomoże Ci zaplanować Twój biznes , aby rósł bezpiecznie i stabilnie.

www.wroblewska.pl

Fan Page